משקיעים
בחברה
הישראלית

 משקיעים בעתיד של כולנו

מה זה אחד.שמונה?

אחד.שמונה הוא מיזם שהוקם על ידינו, קבוצת הייטקיסטיות והייטקיסטים במטרה לצמצם פערים בחברה הישראלית בדרך חדשה. 

באחד.שמונה אנחנו לא מדברים במונחים של תרומות אלא של השקעות. השקעה בחברה הישראלית. התשואה היא העתיד המשותף של כולנו. 

המשקיעות והמשקיעים הם חברי קהילה שנותנים 1.8% מהאופציות או המניות שלהם ומנווטים את השקעות המיזם. זו קהילה פעילה שמקבלת את ההחלטות יחד, בשקיפות מלאה, החל מרמת האסטרטגיה ועד לרמת הארגונים בהם אנחנו משקיעים. המיקוד הוא ארגונים חברתיים עם רוח יזמית שיעמדו ביעדים ברורים ומדידים. המטרה היא שכל שקל יעשה את האימפקט הגדול ביותר על החברה הישראלית.

מי מאחורי אחד.שמונה?

אחד.שמונה הוקמה על ידי המשקיעים עצמם – זה שלנו ובשביל כולם. באחד.שמונה יש יזמים וסטארטפיסטים, מפינטק ומסייבר. מהפיתוח ומהמכירות. אנשים מגוגל ומאנדיי, פייבר ופייסבוק, למונייד ואמזון, סימילרווב ובירד. מה שמאחד את כולנו זו תחושת האחריות החברתית שיש לכל אחד מאיתנו כיחידים ולכולנו כתעשיה.

שותפים מייסדים

אלי וורטמן

שלי ואסף חרל״פ

גיגי לוי-וייס

גיל שרצקי

איך זה עובד?

כל אחד יכול להצטרף ובכל שלב – בין אם הרגע חתמת על חוזה העסקה, אתה עובד קיים או שיש לך אופציות ממקור אחר. בין אם את מייסדת או אתה HR, מתכנתת או פרודקט, לפני או אחרי הנפקה – ההשקעה אפשרית ומבורכת. ההצטרפות היא באמצעות חתימה על PLEDGE שבו המשקיעים מצהירים על רצון להעביר 1.8% מהאופציות או המניות שלהם לטובת צבר ההון של הקהילה. עם החתימה מצטרפים המשקיעים לקהילה ולוקחים חלק בהחלטה על חלוקת ההשקעות.

פלטפורמה פיננסית

קשת קרן שיתוף תורמים – קרן לניהול תרומות הפועלת על פי מודל פיננסי ייחודי (Donor-Advised Fund), המאפשר נתינה אסטרטגית תוך תכנון מיסויי נכון, ובכך – את מקסום המשאבים לטובת עמותות בישראל. 

נכון להיום הקרן מנהלת מעל 110 מיליון ש"ח. בדירקטוריון חברים.ות בהתנדבות בכירים.ות מעולם העסקים הישראלי, ובין לקוחותיה בכירים בתעשיית ההיי-טק וקרנות ההון סיכון.

למה אחד.שמונה?

זה פשוט

התהליך כולו לוקח דקות ספורות ומינימום טופסולוגיה. התהליך מתבצע על גבי הפלטפורמה הפיננסית של ״קשת״, המתמחה בנושא מתוך מטרה שהכל יהיה פשוט, ברור וגם יתן חזרה למשקיעים את הטבות המס המקסימליות.

זה ממוקסם

לאחד.שמונה אין מנגנון והכל נעשה בהתנדבות כך שכל שקל השקעה עובר במלואו ל"קשת" ולארגונים החברתיים.

זה בשליטתנו

מעל להכל, אחד.שמונה זו קהילה פעילה שמקבלת יחד, בשקיפות מלאה, את כל ההחלטות. מרמת האסטרטגיה ועד לרמת הארגונים בהם מושקע הכסף. כמו בכל השקעה, המשקיעים לא רק מחליטים לאן הולך הכסף, אלא גם מקבלים דיווח מפורט על מה הכסף שלהם חולל.

זו לא תרומה אלא השקעה

באחד.שמונה אנחנו מאמינים בתרבות של השקעה חברתית מתוך סולידריות. אנחנו מאמינים שההשקעות שלנו יחוללו שינוי דרמטי ומתמשך בחברה הישראלית כולה. זה רווח אמיתי אדיר לדורות קדימה. 

בואו להשקיע איתנו!

או

מידע לעמותות

אחד.שמונה תפרסם קול קורא לעמותות להגיש בקשה להשקעה. העמותות שיבחרו, יוכשרו על ידי ד"ר ליאור צורף, מרצה TED ויזם חברתי. העמותות יציגו באירוע שבסופו חברי הקהילה מצביעים על ייעוד כספי המיזם.
הקול קורא הקרוב יתפרסם בתחילת פברואר 2022, כשאירוע הקהילה יתרחש ב-1 באפריל 2022.

ההרשמה תחל ב-1 בפברואר.

אירוע השקה

1.4.2022

יום שישי, 12:00

מוזיאון תל אביב

Start-Up Nation Central

הוא ארגון ללא מטרת רווח המקדם את האקוסיסטם הטכנולוגי הישראלי במטרה לחזק את כלכלת ישראל ומיצובה בעולם. הארגון ממנף את קשריו העמוקים באקוסיסטם הטכנולוגי הישראלי, כמו גם במגזר השלישי ובעולם ההשקעה החברתית – וזאת על מנת ללוות מקרוב את יוזמת אחד.שמונה כשותף מייסד.

הבית לסולידריות חברתית

הבית לסולידריות חברתית הוא חל"צ (חברה לתועלת הציבור), אשר הוקם על ידי ענת ואמנון שעשוע מתוך תחושת אחריות אזרחית וערבות הדדית בשל משבר הקורונה. הארגון מסייע לפיתוח וצמיחתם של אלפי עסקים קטנים בישראל תוך מתן דגש על סולידריות וחדשנות.
בעזרת הידע והכלים שפיתחנו בתקופה זו אנו גאים לקחת חלק בבניית תהליך הבחירה והמעורבות של המשקיעים באחד.שמונה.